:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
چهارشنبه، ۲۸ مهر ۱۴۰۰
:: English Section
P پیرامون
معرفی مرکز مطالعات و تحقیقات شهرسازی و معماری ایران

مرکز مطالعات و تحقیقات شهرسازی و معماری ایران یکی از زیرمجموعه‌های شرکت ایجادمحیط (وابسته به بنیادمسکن انقلاب اسلامی) می‌باشد که درسال 1366 بعنوان موسسه غیرتجاری تحت شماره 4706 جهت تمرکز بخشیدن به تحقیقات پایه‌ای و زیربنائی مورد نیاز شهرسازی ومعماری کشور و انجام پژوهشهای علمی در زمینه برنامه‌ریزی و طرح ریزی در سطوح شهری، منطقه‌ای و ملی تاسیس گردیده است.

موضوع و هدف

انجام مطالعات و پژوهشهای علمی درکلیه زمینه ها و مسائل مرتبط با طرحهای توسعه و عمران از مقیاس ملی (آمایش سرزمین) منطقه‌ای، ناحیه‌ای تا محلی (شهری و روستائی) و معماری، طراحی شهری، مدیریت شهری و ارائه خدمات مدیریت بر تهیه، بررسی، تصویب و نظارت بر اجرای طرحهای مذکور.

زمینه‌های فعالیت

1 ـ انجام هرگونه تحقیقات علمی و عملی و ایجاد مراکز آموزشی مرتبط با موضوع موسسه.

2 ـ ارائه خدمات فنی و مشاوره‌ای به سازمانها و نهادهای دولتی، عمومی محلی و بخش خصوصی.

3 ـ ارتباط با سازمانهای داخلی و بین المللی ذیربط و نهادهای مشابه در سایر کشورها بمنظور مبادله اطلاعات و تجارب علمی و تخصصی.

4 ـ تشکیل نمایشگاهها و برگزاری جشنواره‌های معماری و شهرسازی رأساً ویا باهمکاری سازمانهای مربوطه.

5 ـ شرکت در مسابقات شهرسازی ومعماری ویا برگزاری اینگونه مسابقات.

6 ـ تشکیل کنفرانسها و سمینارهای تخصصی.

7 ـ ارائه خدمات کامپیوتری در بخشهای شهرسازی ومعماری بویژه در زمینه تهیه نرم افزارهای تخصصی مورد نیاز مهندسین مشاور و یا سایر سازمانهای ذیربط درامور مذکور.

8 ـ ایجاد بانک اطلاعات سرزمین بمنظور ارائه خدمات به تهیه کنندگان طرحهای شهری و منطقه‌ای و سایر سازمانها و نهادهای ذیربط و ارائه خدمات وانجام فعالیت در زمینه ایجاد پایگاههای اطلاعات جغرافیایی، طرحهای توسعه و عمران.

9 ـ تهیه، تدوین و یا ترجمه آثار و نتایج تحقیقات علمی و فنی مرتبط با موضوع فعالیتهای موسسه و همچنین انتشار نتایج تحقیقات و مطالعات انجام شده در مرکز به منظور ارتقاء کیفی دانش شهرسازی ومعماری در کشور ازطریق چاپ و انتشار کتب و نشریات و مجلات تخصصی.

10 ـ هرگونه خدمات دیگری که در ارتباط با موضوع باشد اعم از مشارکت با شرکتها و موسسات داخلی و خارجی، مشارکت بانکی، اخذ هرگونه وام وانعقاد هرگونه قرارداد وتأسیس شعب و نمایندگیهای داخلی و یا خارج از کشور که درجهت رسیدن به هدف ضروری باشد.

11 ـ ارائه خدمات مدیریت بر تهیه، بررسی و تصویب و نظارت بر اجرای طرحهای توسعه و عمران در هر مقیاس.

12 ـ قبول هدایا و کمکهای اشخاص و مؤسسات علاقمند به اهداف مؤسسه.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری