:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
چهارشنبه، ۲۸ مهر ۱۴۰۰
:: English Section
P پیرامون
موزه Tate Modern معماری در خدمت گردشگری

Kamal Yousefpor کمال یوسف‌پور
موزه Tate Modern در انگلستان از موزه هایی است که به منظور جلب توجه گردشگران، توجه ویژه ای به معماری داشته است.

tate-modern
مدیران موزه Modern Tate طی بررسیهایی به این نتیجه رسیدند که این موزه برای رقابت (از نظر تعداد بازدیدکنندگان) با مادرشهر لندن که از موزه های متعددی برخوردار میباشد و تا به حال هرگز مشکلی در جلب توجه گردشگران نداشته است، نیازمند یک ساختمان تماشایی جدید در کنار فضای موجود است.
tate-modern
بدین ترتیب طراحی این ساختمان به مسابقه گذاشته شد و در یک مسابقه بین المللی که تعداد زیادی از مطرحترین نامهای معماری امروز در آن شرکت کرده بودند....
طرح شرکت سوئیسی هرزوگ و دمورن (Herzog & de Mueron) برگزیده شد که این شرکت در ماه مه همان سال برنده جایزه معتبر معماری پریتزکر گردید.

با افتتاح ساختمان جدید در بهار سال 2000، در حالی که مدیران موزه انتظار بازدید تقریباً 5/1 میلیون نفر را داشتند، تعداد بازدیدکنندگان از موزه Modern Tate، به مرز پنج میلیون نفر رسید. یقیناً این استقبال قابل توجه و غیرمنتظره بیشتر حاصل کار بزرگ و برجسته هرزوگ و دمورن بود.
Herzog & de Mueronموفقیت محسوس و فوق العاده این پروژه و دیگر پروژه های جدید، مورد توجه شدید شهرداران و مدیران موزه ها در اقصی نقاط جهان قرار گرفته است، بطوری که آنها علاقمند هستند از طریق این شیوه قابل اطمینان و تازه آزموده شده، شهرها و موزه هایشان را به سطح شهرها و موزه های بزرگ جهان برسانند.

مطالب مرتبط:
● معماري در خدمت گردشگري
● مرمت «تيت مدرن» توسط هرتزوگ و دمورن
● در مورد هرتزوگ و دمورن
● مرکز حرکات موزون «لابان»

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری