:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
چهارشنبه، ۲۸ مهر ۱۴۰۰
:: English Section
P پیرامون
محمدرضا بهشتی عسكری و طراحی پارك آبی شیراز، یک دیزنی‌لند ایرانی!

پرویز براتی
محمدرضا بهشتی عسكری 27 سال است كار طراحی معماری می‌كند. او از سال 1357 تا سال 1362 در دفاتر مشاور بغداد و كویت كار كرده و از سال 1362 تا 1383هم طراح و ناظر عالی و مسؤول بخش طراحی دفتر مهندسی دانشگاه شیراز و علوم پزشكی بوده است.
وی در حال حاضر عضو هیات مدیره‌ی شركت مهندسان مشاور ورجاوند شیراز است. «توقف در فاز صفر معماری معنا ندارد!» این شعار مهندس عسكری است؛ معماری كه تا به حال بیش از سی پروژه‌ی مهم را در شیراز طراحی و اجرا كرده است.
محمدرضا بهشتی عسكری 27 سال است كار طراحی معماری می‌كندطراحی بزرگ‌ترین مجموعه‌ی پارك آبی تفریحی برای منطقه‌ی پنج شهرداری شیراز، یکی از بزرگترین مجموعه های شهری شیراز، پروژه‌ای است که وی در دست ساخت دارد. پاركی كه دیزنی‌لند شیراز لقب گرفته است.
عسکری در گفتگو با آرونا پیرامون این پروژه عظیم اعلام داشت: «با همیاری‌های فراوان شهرداری منطقه‌‌ی 5 شیراز و خصوصاً مساعدت‌های دلسوزانه‌ی مهندس رئیسی شهردار محترم این منطقه، مطالعات مقدماتی طرح با موفقیت انجام شده و مقامات شهر هم بر اجرای آن تاكید كرده‌اند. این پروژه هدف‌های زیادی را دنبال می‌كند. در كنار هدف اصلی طرح كه ایجاد فضایی آرام برای تفریح و استراحت مردم است، كمك به رونق اقتصادی شهر از جمله اهداف دیگر این طرح به حساب می‌آید؛ ضمن آن كه فرایند طراحی این پارك آبی وارد حوزه‌های مرتبط با معماری پایدار هم شده است و قطعاً تكمیل این پروژه، به بهبود وضعیت زیست محیطی شهر شیراز كمك خواهد كرد و نقطه‌ی عطفی در عمران و آبادانی این شهر خواهد بود. این پروژه به شیراز فرصتی می‌دهد تا خود را بهتر بنمایاند و پیش‌بینی می‌كنیم به یكی از مراكز منحصر به فرد تفریحی ایران و منطقه تبدیل شود.»

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری