:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
چهارشنبه، ۲۸ مهر ۱۴۰۰
:: English Section
P پیرامون
ایستگاههای آتش نشانی نوسازی می‌شوند

Farzaneh Hadafi فرزانه هدفیمعماران شرکت (Prendergast Laurel Architects) با استفاده از مصالح بادوام و مدرن، ایستگاه های آتش نشانی را با هوشمندی نوسازی کردند.
بنا به ضرورت زیرساخت شهری نیویورک، 220 ایستگاه آتش نشانی در 5 محله مختلف شهر پخش شده و با سبک های معماری و تکنیک های ساخت مختلف عجین شده‌اند. عمر برخی از این تسهیلات ساختمانی به اوایل قرن 19 برمیگردد، دوره‌ای که تجهیزات آتش نشانی با واگن اسب حمل می شدند و بتدریج، همراه با گذر ایام، به ابزار مدرن مجهز شدند تا پاسخگوی نیاز عصر امروز باشند.
Fire House
این امر در حالی به وقوع پیوست که بسیاری از ساختمانهای بعد از جنگ، در طول دهه های گذشته، بسیاری از نوسازی های ناهمگون را تحمل نموده اند. فضاهای داخلی هر یک از این ایستگاه های آتش نشانی در مکان های مختلف متفاوت است. David Prendergast (معمار) اظهار می دارد که "برخی از آنها مخروبه های زیبایی هستند! تعدادی دیگر نیز نمونه جالبی از معماری دوران گذشته می باشند". حال آنکه بسیاری از اعضا کمپانی های موتور سازی کوشیده اند تا با زیرکی و پنهان از دید مسئولین امر، بخشی از ایستگاه آتش نشانی خود را تبدیل به فضای سکونتی بهمراه تسهیلات مورد نیاز آن کنند. " گاه این محیط های مخروبه ماموران آتش نشانی را مجبور می ساخت تا در ایستگاه بصورت چمباتمه، همچون انسان های به کمین نشسته، زندگی کنند...!".
با اینکه بحران اقتصادی شهر در دهه 1970 وقفه‌ای در بهسازی پایتخت بوجود آورد (شوکی که تاثیر آن تا مدتها پابرجا بود)، در دهه گذشته دپارتمان طراحی و ساخت مستقر در نیویورک (DDC) با مشارکت دپارتمان حریق نیویورک (FDNY) برروی طرح نوسازی ایستگاه های آتش نشانی کل شهر کار کردند. به جای تلفیق و سرهم بندی ایستگاه ها بهم و جایگزین سازی به جای ایستگاه های موجود، مسئولین امر بودجه ای برای تعمیر این بناها اختصاص یافت. در 1999 شرکت Prendergast Laurel Architects برنده مناقصه نوسازی 5 ایستگاه آتش نشانی در 5 سال گردید. 3 تا از ایستگاه ها در محله منهتن و 2 تای دیگر در محله بروکلین واقع بود.

پینوشت:
Firehouses

New York City
Prendergast Laurel Architects

© The McGraw-Hill Companies, Inc

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری