:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
چهارشنبه، ۲۸ مهر ۱۴۰۰
:: English Section
P پیرامون
مجموعه مسكونی توریستی صلاح الدین كلا

طراح معماری: بابك شكوفی
كارفرما: شركت آبادگران مهرگان
طراح معماری: بابك شكوفی

طراح سازه: نادر شكوفی
طراح تاسیسات مكانیكی: آخوند زاده
طراح تاسیسات الكتریكی: داریوش شكرائی

زیر بنا: 6500 متر مربع
مكان: صلاح الدین كلا، رویان، نور، مازندران

این مجموعه كه شامل چهل آپارتمان یك،‌ دو و سه خوابه، مجموعه استخر و سونا و فضاهای سبز و یك پلاژ كوچك است در منطقه نور مازندران (صلاح الدین كلا) قرارگرفته است.
عرض كم زمین طرح در مقایسه با طول زیاد آن و كشیدگی زمین در جهت شمالی – جنوبی به نحوی كه هم جواری با دریا تنها از طریق عرض به نسبت كوچك شمالی زمین میسر است ، اولین چالـش پیش روی طراحی این مجموعه بوده است.
عقب نشینی‌هائی  كه در هر طبقه نسبت  به طبقات 1 پائین تر به‌وجود می آید،  باعث  ایجاد تراس‌هائی می شود كه به صورت تراس بام همراه با فضای  سبز روی بام كنار آپارتمان های  مجاور قرار می گیرند.
در پاسخ به این مشكل كلیه واحدهای آپارتمانی مجموعه در جهت محور شمالشرقی چرخیده‌اند و به این ترتیب كل واحدها از دید آزاد و بدون مانع به سمت دریا یا جنگل برخوردار شده و سطوح فرعی و بسته آنها با كمترین بازشو درجهت كج باران موذی منطقه شمال قرار می گیرد (جهت شمالغربی). یكی دیگر از ایده های اصلی طراحی این پروژه، تنوع پلان واحدها در طبقات مختلف است به این ترتیب سعی شده تا از یكنواختی و روی هم قرار گیری پلان های تیپ به صورت یكسان و كتابی روی هم دیگر كه در بلوكهای مسكونی مشابه مرسوم است اجتناب شده و حجم متنوع و فعالی بااستفاده از بازیهای فضائی مختلف، پدید آید.
عقب نشینی‌هائی كه در هر طبقه نسبت به طبقات 1 پائین تر به‌وجود می آید، باعث ایجاد تراس‌هائی می شود كه به صورت تراس بام همراه با فضای سبز روی بام كنار آپارتمان های مجاور قرار می گیرند.
این تراس بام‌ها كه به صورت باغچه‌های خصوصی با فضاهای داخلی‌ آپارتما‌ن‌ها در ارتباطند حسی از حضوردریك ویلای آزاد را برای استفاده‌كنندگان از این آپارتمان‌های نسبتاً كوچك به وجود می آورد؛ در عین حال حضور این تراس‌ها باعث می شود فضای سبز با حجم كلی مجموعه تلفیق شود و از دور توهمی از تپه‌ای سبز در بیننده ایجاد شود كه تعدادی ویلا روی آن ساخته‌شده‌است.


مجموعه مسكونی توریستی صلاح الدین كلا

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری