:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸
:: English Section
P پیرامون
مرکز ملی شنا در شهر پکن چین

در ماه جولای سال 2003 دو شرکت استرالیایی معماران PTW و گروه مهندسی Ove Arup برنده طراحی مرکز شنای المپیک 2008 چین شدند.طرح ایشان از بین 18 طرح ارسال شده از سراسر جهان (با هزینه ای بالغ بر 3.4 میلیارد دلار) انتخاب گردید.
مرکز ملی شنا قرار است در زمینی با مساحت 70800 متر مربع واقع در قسمت غربی دهکده المپیک بنا شود.

دهکده المپیک در ناحیه شمالی مرکز شهر پکن قرار دارد.
مرکز شنای المپیک 2008 چین

معماران PTW و گروه مهندسی Ove Arup با همکاری شرکت مهندسی ساختمان چین (CSCEC) و موسسه طراحی شنزن( (CSCEC+DESIGN مرکز شنای المپیک چین را طراحی کردند.
ایده و فکر اصلی مکعبی از آب است. با تغییر در شکل هندسی حباب که به صورت مستطیل شکل در آمده. در کل سعی شده که ساختمان در هماهنگی کامل با استادیوم باشد که جزء اصلی دهکده است.
سازه نمایان خارجی ، سقف و دیوارها را شکل می دهد..مواد مصرفی مواد غیر معمولی است به نام تفلون که در نما به کار رفته است.از این ماده ی شفاف به منظور پذیرفتن فرم خاصی از برآمدگی ها و نورپردازی استفاده شده است..استفاده از آن راه حل مناسبی بود که موا د رایج و معمولی مانند شیشه نمی توانست مانند آن ایفای نقش کند.
برای ساخت اسکلت داخلی که دارای شکل هندسی ویژه ای مانند حباب صابون است از سیستم سازه های خرپا کمک گرفته شده که بوسیله 3 طرح متفاوت اتصال و چهار طرح مختلف از میله ها شکل می گیرد.
تفلون استفاده شده در سطوح خارجی دارای ویژگی جذب حرارت خورشید میباشد که از آن برای گرم کردن آب استخرها و فضای داخلی استفاده میشود. در اطراف این ساختمان "که شاید بتوان آن را تحفه ی هنری سیستم های مدرن خواند " حفره های نسبتا بزرگی به منظور هدایت و استفاده بهینه از آب باران تعبیه شده است که جلوه زیبایی نیز به مجموعه داده است.
قرار است کار ساخت این بنا تا پایان سال 2006 میلادی به پایان رسد. هر دو شرکت معماری و مهندسی برنده ی مبلغ 100 میلیون دلاری شدند.

ایده و فکر اصلی مکعبی از آب استP تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری