:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
چهارشنبه، ۲۸ مهر ۱۴۰۰
:: English Section
P پیرامون
معرفی بنا؛ اداره مركزي بخش 7 كالترن اثری از مرفسیس

هدیه درمان
مجموعه كالترون Caltrans در لس آنجلس، با مساحتي بالغ بر 1.05 ميليون فوت مربع ناخالص و زيربناي 750000 فوت مربع ساختمان اداري و 300000 فوت مربع پاركينگ زيرزميني در فوريه 2002 شروع به ساخت شد و در 27 سپتامبر 2004 كار ساختش خاتمه يافت.

ساختمان جديد اداره مركزي ناحيه 7 كالترن
ساختمان جديد اداره مركزي ناحيه 7 كالترن يك بلوك شهري كامل را در قسمت مركزي شهر لوس آنجلس، در مقابل تالار شهر به خود اختصاص داده و روح تازه اي را به اين بخش شهر دميده است.

پلان L شكل آن از دو حجم اصلي تشكيل شده است. حجم بزرگتر كه 13 طبقه است در امتداد دو خيابان اول و دوم كشيده شده است و حجم كوچكتر چهار طبقه است كه به حجم بزرگتر عمود شده است و در امتداد خيابان اصلي است كه ميتوان گفت نيمي از سايت را اشغال كرده است. اين بخش با پوسته اي كه به طور متغير باز و بسته مي شود، پوشيده شده است. باز و بسته شدن آن هم بستگي به وضعيت دما و نور خورشيد دارد. خاصيت بنيادي بنا هم همين متغير بودن آن است.
هنگام غروب، ساختمان شفاف است؛ بافت و پنجره هاي ساختمان هر بيننده اي را به سوي بنا دعوت مي كند. اگر چه در روز نقطه اي درمقابل خورشيد است كه بنا را عاري از پنجره نمايان ميكند.
نماي جنوبي ساختمان كاملا پوشيده از سلولهاي خورشيدي(photovoltaic) مي باشد نماي جنوبي ساختمان كاملا پوشيده از سلولهاي خورشيدي(photovoltaic) مي باشد كه 5% كل انرژي ساختمان مستقيما از نور خورشيد در ساعات پيك تابستان توليد مي شود. نماي در امتداد خيابان اصلي به طرزي خلاقانه از دو پوسته شيشه اي و پانل هاي سوراخ دار آلومينيم تشكيل شده است. اين پانل ها به طور مكانيكي باز و بسته ميشوند، با توجه به زاويه نور خورشيد و وضعيت آب و هوايي و همينطور پوسته متنوعي را در نما ايجاد ميكنند. سايبان خورشيدي براي فضاي داخلي هستند و همينطور ديد متنوعي به محوطه بيرون براي كارمندان اداره ايجاد ميكند. پانل ها تا پايين به سمت حياط مركزي ادامه پيدا مي كنند. جايي كه آنها فرم سايبان به خود مي گيرند.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری